برگزاری رونمایی از کتاب شکوه نهج‌البلاغه

رونمایی از کتاب شکوه نهج‌البلاغه، آخرین تألیف جرج جرداق، نویسنده مسیجیِ دوستدار امام علی(علیه‌السلام) در مجتمع فرهنگی سرچشمه انجام شد.

 

در این مراسم که با حضور آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا، آیت‌الله شیخ حبیب کاظمی، جواد محقق، حجت‌الاسلام و المسلمین زائری و جمعی از علاقه‌مندان از لبنان و ایران برگزار گردید، از کتاب شکوه نهج‌البلاغه رونمایی شد.

 

این کتاب ترجمه روایی نهج‌البلاغه، آخرین اثری است که مرحوم جرج جرداق بعد از چند جلد کتاب‌های مشهورش درباره‌ امام‌علی(ع) تألیف کردند.

 

در همین رابطه علی کاظمی، مدیرمسئول نشر نور معارف، با اشاره به رونمایی کتاب «شکوه نهج البلاغه» اثر جورج جرداق اظهار داشت: جورج جرداق، نویسنده مشهور لبنانی است که با کتاب «امام علی (ع) صدای عدالت انسانی» در شش جلد به شهرت رسید.

 

وی افزود: کتاب «روائع نهج البلاغه» یا «شکوه نهج البلاغه» دارای امتیازهای متعددی است از جمله اینکه این کتاب برخوردار از اجازه کتبی مؤلف و همچنین ترجمه روان و به نثر معیار است که کار ترجمه این کتاب را محمدحسین پرنعمت انجام داده است.

 

مدیرمسئول نشر نور معارف از بخش های این کتاب نام برد و گفت: کتاب شکوه نهج البلاغه دارای دو بخش عمده است، اول مقدمه زیبا و راهگشای جورج جرداق درباره مقام ادبی و امتیازهای فکری امام علی (ع) در حدود 120 صفحه نوشته شده و سپس گزیده ای از خطبه ها و نامه های آن حضرت در نهج البلاغه با ترجمه مرحوم جعفر شهیدی درج شده است.

 

کاظمی تصریح کرد: کتاب شکوه نهج البلاغه که ترجمه فارسی روائع نهج البلاغه است، به همت نشر نور معارف در ۳۴۶ صفحه  و با تیراژ ۱۵۰۰ نسخه چاپ شده و با قیمت ۱۸ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

 

تاریخ رونمایی از شکوه نهج‌البلاغه

24 آبان, 1394

دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم

24 آبان, 1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *